You are here
Home > Prawnicy > Motyw prawnika w filmach i serialach

Motyw prawnika w filmach i serialach

filmy o prawnikach

Prawnicy to jedna z najbardziej popularnych grup zawodowych na całym świecie. Jest to zawód elitarny, ponieważ wcale nie tak łatwo jest zostać prawnikiem. Trzeba poświęcić dużo czasu i wysiłku, a nierzadko i pieniędzy, aby uzyskać ten zaszczytny tytuł. Jednak kiedy się już uda, można powiedzieć, że chwyciło się Pana Boga za nogi.

filmy o prawnikachWarto zauważyć, że ten zawód cieszy się również dużą popularnością wśród twórców największych hitów serialowych. Bowiem w dużej mierze współczesne seriale opierają się właśnie na tej tematyce. Chyba każdy pamięta popularny serial Ally Mcbeal, opowiadający o intrygującej prawniczce ze słynnej kancelarii, która prowadziła wiele ciekawych spraw, jak również po drodze miała różnego rodzaju przeboje. I to był w zasadzie początek serialowego boom na temat prawników.

Filmy z prawnikami w rolach głównych

Obecnie coraz więcej takich produkcji wchodzi na ekrany, a odtwórcy głównych ról poodbijają serca widzów na całym świecie. Owszem, czasami prowadzone przez nich sprawy są podkoloryzowane, ale z drugiej strony przecież scenarzyści skądś musieli brać wzorce do swoich scenariuszy. A tego typu seriale każdy z przyjemnością ogląda, przy okazji dowiadując się odrobinę na temat prawa. Aczkolwiek, pamiętajmy że w realnym życiu nie wygląda to wcale tak prosto i kolorowo, a rozwiązania nie pojawiają się od tak.

Dodaj komentarz

Top