You are here
Home > Sądownictwo > Sytuacje, kiedy lepiej poprosić o pomoc fachowca

Sytuacje, kiedy lepiej poprosić o pomoc fachowca

prawo rozwodowe

Kiedy potrzebujesz pomocy prawniczej warto zwrócić się do fachowca. A takim fachowcem będzie każdy adwokat, który ma na swoim koncie ukończone studia prawnicze, jak również zakończona aplikację. Dzięki temu mamy świadomość, że dana osoba z pewnością nam pomoże w naszej sprawie. A w jakich sprawach może przydać się prawnik?

prawo rozwodoweZ pewnością podczas spraw spadkowych – bowiem nierzadko okazuje się, że ostatnia wola zmarłego musi być podważana, że inni członkowie rodziny nie zgadzają się na taki a nie inny zapis w testamencie. Bardzo dużo osób korzysta z porady prawnika w przypadku rozwodu. Bowiem dochodzi tutaj do sytuacji, kiedy trzeba podzielić majątek – jeśli małżonkowie się dogadają to nie ma problemu, ale czasami jest tak, że nie chcą załatwić sprawy między sobą i w grę wchodzi prawnicza pomoc.

Jak wziąć rozwód?

Również w sprawach kiedy rozwód jest orzekany z orzeczeniem o winie któregokolwiek z małżonków, warto skorzystać z pomocy, ponieważ szykuje się rozwodowa bitwa, którą ciężko przeżyć samodzielnie. Kiedy jeszcze warto skorzystać chociażby z porady prawnej? A na przykład w sytuacji, kiedy rodzic nie płaci alimentów – prawnik nam podpowie co w takiej sytuacji można zrobić, jak napisać pismo, o co wnioskować w sądzie, jak załatwić sprawę z komornikiem. Czasami nie  stać nas niestety na takie usługi, ale bardzo wiele urzędów miast oferuje bezpłatne porady prawne w swoich placówkach na przykład dwa razy w miesiącu. Podobnie czynią różnego rodzaju organizacje pozarządowe, które udostępniają całkowicie darmowe porady adwokatów.

Dodaj komentarz

Top