You are here
Home > Prawnicy > Portret dobrego i skutecznego prawnika

Portret dobrego i skutecznego prawnika

portret prawnika

Czym powinien się charakteryzować dobry prawnik? Z pewnością musi być odpowiednio wykształcony, ponieważ prawo to bardzo szeroka gałąź, i nie można jej zgłębić po łebkach jedynie. Warto aby dany prawnik potrafił również wskazać swoją specjalizację, ponieważ jeśli ktoś zna się po trochu na wszystkim, to tak naprawdę nie zna się na niczym. A przecież takiego wsparcia prawniczego nikt na dłuższą metę nie oczekuje.

portret prawnikaZ pewnością dobrze jest, jeśli wybrany przez nas adwokat ma już doświadczenie na sali sądowej, wie jak przygotować poszczególne pisma, jak prowadzić daną sprawę, jak przesłuchiwać świadków, jak przygotować swojego klienta do zeznań – te wszystkie elementy mają bardzo duże znaczenie. Jednak z drugiej strony, jeśli nie będzie się dawało szansy młodym prawnikom to nie będą mieli okazji nabyć doświadczenia, a starzy przecież wiecznie żyć nie będą.

Cechy, które musi posiadać prawnik

A jakie cechy charakteru powinien mieć prawnik z prawdziwego zdarzenia? Z pewnością powinien być pewny siebie, ponieważ na sali sądowej liczy się przebojowość. Musi również nie dać się zbić z pantałyku, albo chociaż tego nie pokazać. Musi również być cierpliwy i wysłuchać wszystkiego, co ma mu do powiedzenia jego klient. Ciekawą kwestią jest również jego moralność – bo przecież wiadomo, że nie tylko dobrzy ludzie potrzebują wsparcia prawniczego, ale bandyci również… W takiej sytuacji prawnik musi już sam zdecydować, czy odkłada na bok swoje poglądy i po prostu wypełnia obowiązki zawodowe, czy może jest to sprzeczne z jego zasadami i nie da rady prowadzić takiej sprawy – w tej sytuacji powinien o tym uczciwie powiedzieć klientowi, a nie działać na jego szkodę na sali sądowej.

2 thoughts on “Portret dobrego i skutecznego prawnika

Dodaj komentarz

Top