You are here
Home > Prawnicy > Nigdy nie wiesz, kiedy przyda ci się pomoc prawna

Nigdy nie wiesz, kiedy przyda ci się pomoc prawna

pomoc prawna

Czasami nasze życie toczy się tak a nie inaczej, że niezbędna jest pomoc prawnicza. Jednak nigdy wcześniej jej nie potrzebowaliśmy, więc szczerze mówiąc nie za bardzo wiemy gdzie jej szukać. Otóż na początek warto przejrzeć zasoby internetowe – każda szanująca się kancelaria prawnicza ogłasza się w sieci, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie tam najczęściej ludzie szukają informacji.

Warto także przeglądać regionalne wydawnictwa, ponieważ regionalne kancelarie adwokackie ogłaszają się właśnie w prasie, która dociera do danej grupy odbiorców z danego terenu. Jeśli bardziej interesowałaby nas pomoc pro bono, to najlepiej będzie udać się do miejskich organizacji pozarządowych. Bardzo często bowiem to one organizują raz w miesiącu darmowe porady prawne dla potrzebujących.

pomoc prawnaPodobną pomoc można uzyskać również w miejskich placówkach takich jak chociażby Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Oczywiście, nie ma możliwości, żeby taki prawnik reprezentował nas w sądzie, ale z pewnością pomoże nam chociażby w napisaniu skargi, wniosku czy zażalenia.

Dodaj komentarz

Top